22 Már Fekete falakkal a drámai hatásért
Amikor falfestésben gondolkodunk, aligha nyúlunk feketéhez vagy nagyon telített színekhez. Még tervezőként is visszafogottan gondolkozunk, ha arról van szó, hogy erős színekkel dolgozzunk. Az erős színek ugyanis erős hatásokat jelentenek, amit nagyon el kell találni, hogy működjön. Íme néhány példa és tipp arra, hogy hogyan lehet dolgozni a feketével úgy, hogy drámai hatást érjünk el és ne komorat.
Hálószoba
Az első terület a hálószoba, amire szeretnék kitérni. Itt nagyon egyszerű a dolgunk, hiszen ha szép, markáns hátfalra vágyunk, nyugodtan válasszunk feketét, ha van egy egyenes falunk ehhez. Az éjjeliszekrény, az ágy háttámlája, esetleg egy tükör vagy kép a falon sokat fog lágyítani az összhatáson.
Mikor használjuk? Ha nincs ablak a falon. Egybefüggő területeken, ahol érvényesülni tud a szín megtörés nélkül és gyönyörűen ki fogja emelni az elé tett bútorokat és dekorációkat.
Nappali
A nappali mindig trükkösebb, hiszen ma már divatos az amerikai konyhás megoldás is, így nehezebb dolgunk van az összehangolásnál. Ha van elég fényünk, világosabb bútoraink vannak, 1-2 darabunk élénk színű, nyugodtan használjuk, szintén teljes felületre.
Mikor használjuk? A legfontosabb itt, hogy egy-egy falnál többet ne fessünk feketére, hiszen attól komor lesz. Azt a falat válasszuk ki a célra, amit a leghangsúlyosabbá szeretnénk tenni. Például a TV mögötti falat vagy a kandalló körüli részt. A nappalit világosnak és fényesnek szeretnénk, így csak akkor javaslom, ha padlótól plafonig érő ablakaink vannak, ami kompenzálja a feketét. Fontos, hogy három szintű (általános, helyi és hangulati) fényt használjunk mellette, mert ha nincs természetes fény, egy mennyezeti, általános világítással ez a megoldás nyomasztóvá válik.
Konyha
A konyha munkapult feletti része tökéletes helyet kínál egy fekete hátfalnak, ha valaki kísérletező kedvű.
Ez lehetőséget ad arra, hogy mélységet teremtsünk és egybefüggővé varázsoljuk a konyha felső részét.
Van, hogy inkább az a cél, hogy kontrasztos legyen, elüssön, látványos legyen. Itt a fehér fuga erről gondoskodik.
Mikor használjuk? Van, hogy a stílus megengedi, a minimalista stílus és az angolszász stílusokba nagyon könnyen beilleszthető. A cseresznye bútorok mellé viszont nem annyira ajánlom, hiszen azok sokszor maguk is erős hatásukról ismertek. Itt is a világosabb bútorok ellensúlyozásával finomíthatjuk. Az egyik helyen maga a csempe töri meg, a másiknál a fuga, a harmadiknál a fehér porcelán.
No Comments